Peniaze zadarmo

PREHLÁSENIE: odkazy označené lietadlom ✈ sú affiliate odkazy presmerované na weby mimo peniazepracuju.sk. Pri využití produktov cez takéto linky mám ja aj vy možnosť dostať zľavu z produktu alebo finačnú odmenu, pričom vás to nič nestojí.
Linky označené okom ? sú odkazy na recenzie.

Tento článok je o peniazoch, čo som získal v podstate zadarmo. Niečo som už spomenul v krátkej správe, ale myslím si, že si téma zaslúži aj článok.

Coinbase

Tipujem, že väčšina čitateľov už účet na Coinbase má.

Ak nie, tak je dobré sa zaregistrovať cez tento odkaz ✈, cez ktorý vieš získať Bitcoin zdarma v hodnote 10 USD ak nakúpiš kryptomeny v hodnote minimálne 100 USD. Tento článok je ale o peniazoch zdarma, takže nie je potrebné nakúpiť žiadne kryptomeny.

Dôležitá podmienka je mať overený účet na úroveň 2 – treba teda overiť dátum narodenia (napríklad cez kópiu pasu), fotografiu a adresu. Povedal by som, že toto je štandard pre všetky inštitúcie, čo narábajú s peniazmi.

Overenie na úroveň 2 môže trvať aj niekoľko dní.

Coinbase je už verejne obchodovateľná firma (ticker: COIN), takže sú pod kontrolou finančných orgánov v USA, prípadne aj krajín, kde operujú s peniazmi používateľov.

Kryptomeny zdarma

Keď nejaká nová kryptomena príde na trh, v rámci toho, aby o nej vedelo viac ľudí môžu spraviť marketingové kampane.

Jedna z možností je takzvaný airdrop, keď firma stojaca za kryptomenou rozdáva pár svojich kryptomien zdarma. Často môže byť airdrop poskytnutý ešte pred tým, než je daná kryptomena obchodovateľná na krypto-zmenárňach.

Na coinbase sa tiež rozdávajú nejaké kryptomeny zdarma, nejde ani tak o airdrop ako o peňažnú odmenu za prezretie a pochopenie videa. Videá a kvízové otázky su po anglicky.

Pre aktuálne ponúkané kryptomince s finančnou odmenou sa pozri na coinbase.com/earn.

Súčasná ponuka (máj 2021)

Momentálne, až do vypršania nejakého ich limitu zdarma mincí, sú v ponuke:

  • Polygon (MATIC): možnosť získať MATIC v hodnote 3 USD
  • The Graph (GRT): možnosť získať GRT v hodnote 3 USD
  • Stellar Lumens (XLM): možnosť získať XLM v hodnote 10 USD
  • Compound (COMP): možnosť získať COMP v hodnote 9 USD

Spolu je to len 25 USD, pričom pri prevode na EUR si coinbase strhne 0,99 EUR a ešte poplatok za prevod z Coinbase do slovenskej banky môže byť 0,15 EUR, takže sa dá z tejto kampane získať zhruba 15 EUR.

Prípadne podržať tie kryptomeny a zameniť na Eurá až keď stúpnu na hodnote.

Ja plánujem vybrať časť kryptomincí až po ďalšom halvingu bitcoinu, ktorý bude v roku 2024.

Sú to teda len drobné, ale keďže ja už mám Coinbase účet overený na úroveň 2, tak prezretie a zodpovedanie všetkých videí som stihol do 30 minút, tak odmena mi príde celkom v pohode.

Ďalší možný zárobok cez Coinbase – staking

Staking nie je úplne o peniazoch zdarma, ale len o možnosť ako získať úroky za držanie kryptomincí.

Taktiež v máji 2021 som si všimol, že Coinbase ponúka možnosť stake-ovania.

Staking je v podstate o tom, že ak danú kryptomenu drží veľa používateľov, malo by to pomocť zmenárni či burze mať určité množstvo kryptomincí vždy k dispozícii. A keďže pri nákupe či predaji kryptomien ide určitá časť bokom ako poplatok za transakciu, časť tohto poplatku potom zmenáreň zdieľa s vlastníkom danej kryptomeny.

Podľa údajov v sekcii help, staking je umožnený obyvateľom Belgicka, Francúzska, Slovenska, Španielska, UK a USA.

Prehľad krytomincí na Staking

KryptomenaPotrebné minimumFrekvencia vyplatenia odmien
Algorand (ALGO)  .01 ALGO denne
Cosmos (ATOM) 1 ATOM každých 7 dní
Ethereum (ETH) No minimum balance denne
Tezos (XTZ) 1 XTZ každé 3 dni

Nakúpil som pár ALGO a ATOM na ktorých sa mi pripisuje úrok. Momentálne je to 6% ročne pre ALGO a 5% ročne pre ATOM. Podľa tabuľky vyššie sú úroky pripisované v daných intervaloch, ide teda o veľmi malé čiastky.

Získané úroky z ALGO a ATOM, Coinbase účet 2021/06/10

[Aktualizácia 2021/06/21]: na mojom účte už vidím aj DAI s úrokom 2% ročne a Tezos s úrokom 4,63% ročne.

Riziko stakingu

Sranda je, že ako som nakúpil ALGO, tak pár dní na to začali chodiť správy, že Čína ide zakázať Bitcoin minerov, a tak ceny všetkých mincí išli riadne dole, aj o 20%. Tak som ešte dokúpil ALGO, a aj tak som zatiaľ v mínuse 🙂 (v čase písania článku, začiatok júna 2021)

Ako píšem vyššie, prehodnotím to až v roku 2024, takže teoreticky, ak by hodnota ostala viac menej rovnaká, tak vďaka úrokom by som sa mal dostať aspoň na nulu (na úrokoch za 4 roky by som mal získať zrhuba 20% z ALGO a ATOM kryptomien, ak úroková miera ostane okolo 5% počas nasledujúcich rokov).

Predpokladám ale, že cena v priebehu 4 rokov pôjde hore, takže možno mi bude stačiť vybrať úroky a pôvodné mince nechám ďalej zhodnocovať. Taký je plán, uvidíme či vyjde.

ALGO som nakúpil 2 x 100 EUR, ATOM 1 x 100 EUR, pričom za každý nákup si Coinbase účtoval poplatok 2,99 Eur.

Hodnota ALGO a ATOM na mojom coinbase účte (2021/06/10)

Prečo práve ALGO a ATOM?

No, nemám to až toľko podchytené, v prvom rade som si chcel odskúšať túto možnosť úrokov na Coinbase a tieto dve možnosti som videl na mojom účte. Teoreticky pre slovákov je sprístupnený staking aj Ethereum a Tezos, ale tie nevidím v ponuke po prihlásení.

Za ďalšie, cez Algorand a Cosmos sa obchoduje stabilná mena USDC, čo je kryptomena s hodnotou 1 USD = 1 USDC, a jedným zo zakladateľov USDC je práve Coinbase.

Viac teda nemám, len túto súvislosť, čo môže výjsť ale aj nemusí.

Ako sa vraví, investujte len také peniaze, o ktoré keď prídete tak budete vedieť žiť ďalej.

Toľko teda k príležitosti na Coinbase – dá sa získať pár EUR zdarma, v budúcnosti by mali pribudnúť nové kryptomeny, ktoré by tiež mohli ponúkať nejakú sumu zdarma vrámci marketingovej propagácie.

Staking som opísal len ako ďalšiu možnosť, ale pre tých, čo nechcú investovať do kryptomien skôr odporúčam sa vyhnúť stakingu (nie každý zvládne s chladnou hlavou prepady hodnôt kryptomien portfólia o 30% v rámci jedného týždňa).

Zdarma peniaze od Pynk.io

Konečne v júni 2021 sa Pynku podarilo spustiť ich investičné portfólio, hoci zatiaľ len pre občanov UK.

Pre Európanov je možnosť zameniť získané Wisdom Points za Litecoin.

Čo sú Wisdom Points na Pynk.io?

Ak ste ešte nečítali moju recenziu na Pynk.io aplikáciu, tak ide o nástroj zdarma, kde tipujete vývoj ceny zlata, NASDAQ, EUR/USD menového páru, FTSE100 na nasledujúcich 7 dní a vývoj ceny Bitcoinu o 24 hodín.

Tipovať môžete buť len tak z brucha, ako sa hovorí, alebo skúsiť aj nejakú sofistikovanejšiu metódu napríklad technickú analýzu denných či týždenných “sviečok.”

Podľa úspešnosti predpovede získate spomenuté Wisdom Points.

Denne tipuje okolo 600 ľudí na každú z piatich aktív, po týždni od predpovedania sa spraví rebríček ušpešnosti, a čím ste vyššie v rebríčku, tým viac Wisdom Points bodov dostanete. Ak by ste sa umiestili prví v rebríčku, tak je tam finančná odmena 5 USDC (ako spomenuté vyššie, je to krytomena podporovaná coinbase-om s fixnou hodnotou 1 USDC = 1 USD).

Taktiež sa dajú získať Wisdom Points za zodpovedanie otázok po prihlásení do aplikácie.

Wisdom Points (WP) za zodpovedanie dotazníka

Následne raz za štvrťrok sa Wisdom Points prerátajú na doláre, ktoré sa už konečne dajú vybrať prevodom na Litecoin (kryptomena, takže treba mať účet na Coinbase ✈ alebo Binance ✈).

Koľko som získal z Pynku?

Zatiaľ teda žiadna sláva, lebo za rok predpovedania som dosiahol 149 USD.

Boli mi zaslané vo forme Litecoinu:

Odmena za Wisdom Points z pynk.io obržaná vo forme LTC kryptomeny

Keďže Pynk je už pod dohľadom finančej správy UK (FCA) tak pred odoslaním tejto výhry je potrebné overiť účet.

Overenie oblo automatické – bolo treba nahrať fotku pasu, fotku tváre počas držania pasu (teda aby bolo vidieť aj pas aj tvár) a do tretice overiť adresu nahratím výpisu bankového účtu (nahral som PDF dokument z FIO banky v slovenčine).

Čo mi predpovedanie na Pynku dalo?

Aplikáciu používam takmer denne. Najskôr som tipoval len cenu Bitcoinu ale neskôr, aby som získal viac Wisdom Points som začal tipovať ceny aj ostatných aktív.

Tým, že ma pynk takouto hravou formou donútil sledovať akciové trhy v podstate denne, tak mám prehľad, že niekedy trhy vedia padnúť náhle ale potom sa aj vrátiť späť a dokonca aj prekonať historické maximá. To ma naučilo minimálne nepanikáriť a držať sa dlhodobého investovania.

Taktiež dokladám peniaze do Finaxu (recenzia) a Portu (recenzia) v čase, keď vidím prepady na trhoch.

Tiež sledujem, že niekedy hodnota Bitcoinu rastie alebo klesá aj súvisle s rastom a poklesom na akciových trhoch, avšak už viem aj, že hodnota kryptomien vie skokovo klesnúť alebo narásť aj zdanlivo nelogicky, napríklad keď Elon Musk twituje o tom či nakúpi alebo predá tie-ktoré kryptomeny.

Akciový trh je v porovnaní s kryptotrhom viac stabilný.

Ak ešte nemáte účet na Pynku, registrujte sa cez tento odkaz ✈. Účet je zdarma a ak máte náhodou aj pobyt v UK, tak by ste mali mať už možnosť aj investovať do ich portfólia.

Prehliadač Brave

Do tretice pridávam ešte možnosť, odkiaľ som ešte nevyberal peniaze, lebo som ešte nedosiahol potrebný limit na výber.

Ak používate prehliadač Chrome alebo Chromium od Googlu, tak by pre vás nemal byť problém vyskúšať prehliadač Brave.

Stojí za ním firma Brave Software, ktorej CEO je bývalý CEO Mozilly (stojaca za prehliadačom Firefox).

Ich ideológia je založená na ochrane súkromia používateľov pred rôznymi marketingovými sledovačmi (Facebook, Google, Instagram atď.).

Pri otvorení Brave prehliadača máte možnosť si nastaviť, či chcete aby sa vám zobrazovali reklamy alebo nie.

Ak povolíte zobrazovanie reklamy zo siete Brave, tieto reklamy vás priamo nesledujú, ale Brave prehliadač robí nejaké anonymné štatistiky na základe ktorých sa vyhodnocuje reklama. Viac v ich FAQ. Je to prehliadač s otvoreným zdrojovým kódom, takže by tam nemali byť nejaké postranné umysli.

Dá sa nastaviť, ako často sa má zobrazovať reklama. Napríklad raz za hodinu sa zobrazí malé vyskakovacie okno, ako PUSH notifikácia. Keď na ten odkaz kliknete, otvorí sa stránka s danou reklamou a za prezretie získate časť kryptomeny BAT (Basic Attention Token).

V podstate zadávatelia reklamy vám zaplatia za pozretie reklamy.

BAT je kryptomena, s ktorou Brave prehliadač narába.

V prehliadači máte potom virtuálne konto, na ktoré sa vám pripisujú BAT kryptomince.

Na výber je potrebné získať aspoň 15 BAT mincí.

Keďže Brave nie je môj hlavný prehliadač, ja som tento limit ešte nedosiahol. Používam tento prehliadač asi hodinu – dve denne počas pracovných dní.

Pre výber BAT kryptomeny bude treba si vytvoriť účet na Uphold. Všetko je opísané vrámci prehliadača:

Prehliadač viete stiahnuť zo stránky: https://brave.com/download/

Výzorom a funkcionalitou veľmi pripomína Chrome či Chromium od Googlu, takže pre väčšinu ľudí by nemal byť problém sa v ňom orientovať.

Záverom

Všetky spomenuté možnosti získania peňazí zdarma vyžadujú nejakú znalosť angličtiny.

Tieto opísané príležisotsti vám pošlú peniaze, za splenie ich úloh, netreba do nich investovať či posielať im peniaze. Nejde teda o žiaden gambling ani pyramídové hry.

Ak viete o ďalších možnostiach a máte s nimi vlastné skúsenosti, podeľte sa o ne v komentároch.

Na Coinbase vieš získať extra 10 USD (8,4 EUR) v podobe Bitcoinu registráciou cez tento referral link a ak zainvestujete celkovo aspoň 100 USD (84 EUR).

Vyhraj 50 USD cez Pynk. Stačí sa zaregistrovať na Pynk stránke a sledovať ich facebook.
Viac v tejto správe.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *