Recenzia: FastInvest

PREHLÁSENIE: odkazy označené lietadlom ✈ sú affiliate odkazy presmerované na weby mimo peniazepracuju.sk. Pri využití produktov cez takéto linky mám ja aj vy možnosť dostať zľavu z produktu alebo finačnú odmenu, pričom vás to nič nestojí.
Linky označené okom ? sú odkazy na recenzie.

Aktualizované 30. marca 2020. Nový text zvýraznený modrou farbou.

Fastinvest bol založený v roku 2015. Na Fastinvest som sa registroval posledný januárový deň (31. januára 2019).
Tento text som napísal pri pôvodnej recenzii: Škoda, že som o nich nevedel skôr, lebo ponúkali vysoké bonusy pre nových investorov, čo až hraničilo s pyramídovou hrou (môj pocit, nemám to podložené).
Momentálne som nastavený skôr, že: Ak máš pochybnosti, či ide o seriózny biznis, tak radšej do toho nechoď. Pomaly teda vyberám a dúfam, že sa mi podarí vybrať všetko, čo som zainvestoval.

Registrácia

Registrácia bola až veľmi rýchla, okrem uvedenia osobných údajov bolo treba len nahrať sken pasu.

Iné platformy vyžadujú minimálne dva dokumenty na overenie totožnosti, Fastinvestu stačil jeden. Ešte som odtiaľto nevyberal peniaze, tak je možné, že pri výbere budú chcieť viac.

FastInvest - Počet investorov
Aktívnych investorov je okolo 2 tisíc

Kontroverzie

Registroval som sa na základe dobrých výsledkov iných investorov píšucich online. Postupne som čítal o platforme viac informácií a asi by som sa neregistroval, keby som vedel čo teraz. Ako sa hovorí, risk je zisk, zatiaľ všetko funguje ako má, uvidíme do kedy.

Riaditeľkou spoločnosti je mladá litovčanka, čo prevzala spoločnosť, keď dovŕšila 18 rokov. Zdá sa to byť veľmi skorý vek, avšak nebolo to zázrakom, ale mala biznis skúsenosti vrámci rodiny. Mama prevádzkovala pôžičkáreň, manžel mal založenú firmu v UK, Fast Investment LTD. V predošlej firme si vyplácali vysoké odmeny, čo im potom litovské orgány stopli.

Koncom roka 2018 bolo prisľúbené, že zverejnia názvy firiem, od ktorých sprostredkujú pôžičky. Doteraz sa tak nestalo. Možno nechcú byť očividní, že jeden z poskytovateľov je firma v rámci rodiny, ale to je také verejné tajomstvo.

S minulosťou firmy Fast Investment Ltd zrejme súvisí, že Fastinvest je oficiálne registrovaná v UK, ale operuje z Litvy. Trošku zavádzajúce, že kde vlastne firma sídli.

Propagujú aké majú dobré recenzie na Trustpilot stránke. Avšak dá sa všimnúť, že veľa recenzentov má len jednu napísanú recenziu (novo založené kontá), recenzie pribúdajú rýchlejšie než sú pri ostatných platformách a skoro všetky pozitívne.

2019

Platforma stále propaguje výnosy až do 16%, avšak posledných pár mesiacov sú dostupné pôžičky do 13%. Možno sa im podarí priniesť znovu pár 16% príležitostí.

Vďaka vysokým výnosom sú mnohí investori ochotní akceptovať veľkú netransparentnosť firmy. Ja som sa tiež nechal zlákať a vložil som 1000 EUR. Rozdelil som 500 E na pôžičky v Eurách a 500 EUR zmenil na Poľské zloty. Zatiaľ sa úroky pripisujú pravidelne, každý mesiac, tak sa zdá, že to funguje.

Momentálne nie je v ponuke referral program, takže peniaze zdarma sa tu nekonajú.

FastInvest - Promo akcia
Momentálne žiadna promo akcia

Čo sa mi veľmi páči, je štatistika, ktorá zobrazuje, koľko by som mal v aktuálny mesiac dostať na úrokoch.

FastIvenst - štatistika účtu
Pre aktuálny mesiac sa zobrazuje, koľko sa má získať na úrokoch. Graf je zvlášť pre Euro a Poľský zloty

Skúšal som sa pýtať cez ich online chat, ale mimo pracovnej doby. Nedostal som žiadnu odpoveď ani po niekoľkých dňoch. Až email na ich support účet mal úspech a odpovedali do 24 hodín. Takže, trochu zmiešané pocity, ale teší ma, že teda komunikujú.
Majú aj relatívne aktívny blog, CEO bloguje na niekoľkých platformách.

Čo je trošku menej pekné, že autoinvest reinvestuje len prijatú istinu, nie prijaté úroky. Takže s času na čas treba investovať manuálne.

Ak sa viete uspokojiť s 9 až 12% úrokom, momentálne je dostatok ponúk.

FastInvest - investičné príležitosti
Investičné príležitosti
FastInvest - možnosti autoinvestu
Výber autoinvestu
FastIvenst - Nastavenie autoinvestu
Nastavenie autoinvestu

Odporučiť či nie?

Nuž, každý musí zvážiť mieru rizika. Ja som vložil 1000 Eur, nechávam ich v obehu, aby som mal prehľad ako sa platforma vyvíja, ale pokiaľ neposkytnú informácie o sprostredkovateľoch pôžičiek ako bolo sľúbené, či viac o ich pozadí, tak neplánujem pridať ďalšie peniaze.

FastInvest - Rozhranie investičného účtu
Rozhranie investičného účtu

Sumár

 • Registrácia online, stačí iba sken pasu
 • Minimálna investícia: 1 EUR
 • Sekundárny trh: nie, ale pôžičky sa dajú odpredať okamžite, odkupuje ich naspäť priamo Fastinvest. Pri predaji strácate nárok na prijatý úrok v danej pôžičke
 • Garantované investície: áno. Všetky investície sú s garanciou, že ak by bolo omeškanie splátky 3 dni, FastInvest ich automaticky odkúpi. Ako to je garantované? Neviem. Je to taký zdvihnutý prst, že radšej daj od toho ruky preč. Odpredal som jednu investíciu, a naozaj boli peniaze rýchlo pripísane. Zatiaľ to teda funguje, ale pomaly z platformy odchádzam.
 • Zatiaľ žiadne problémové pôžičky (všetko sa spláca podľa plánu)

Klady

 • Dostatok ponúk od 10% vyššie
 • Zabezpečené pôžičky a rýchly spätný odkup
 • Jednoduché nastavenie autoinvestu

Zápory

 • Nízka transparentnosť platformy
 • Keď Kuetzal a Envestio zdúchli, veľa platforiem sa aspoň snažilo napísať, že prečo sú dôveryhodné, prípadne, že ako budú postupovať v prípade krachu. Fastinvest sa neunúval, zrejme si myslia, že sa ich to netýka. To je ďalší zdvihnutý prst z mojej strany.
 • Trochu moc inovatívne rozhranie webu
 • Rozhranie bez slovenského/českého jazyka

Momentálne neodporúčam investovať na FastInveste. Vo februári som si všimol, že na príjem Euro platieb používajú NexPay UAB. Je to pobočka Globitexu, ktorá funguje aj ako trh na výmenu kryptomien. Neviem, či používajú peniaze investorov na nákupy kryptomien, ale minimálne takúto možnosť cez NexPay majú. Toto je pre mňa varovný signál a postupne vyberám peniaze z platformy.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *