Investori z 365.bank zainvestovali do Pynk.io

PREHLÁSENIE: odkazy označené lietadlom ✈ sú affiliate odkazy presmerované na weby mimo peniazepracuju.sk. Pri využití produktov cez takéto linky mám ja aj vy možnosť dostať zľavu z produktu alebo finačnú odmenu, pričom vás to nič nestojí.
Linky označené okom ? sú odkazy na recenzie.

Počas crowdfundingovej kampane Pynku na Funderbeame bola video diskusia a v nej pozvaný aj Rudolf Vrábel, investor z 365.fintech.

365.fintech je VC fond (ventur kapitálový fond), ktorý vznikol popri práci na 365.bank.

Na Linkedin profile má pán Rudolf Vrábel uvedené, že pracuje pre Poštovú banku a taktiež pracoval pre J&T banku (v recenzii na 365.banku som už spomenul, že J&T má významný podiel v Poštovej banke).

Záznam z video diskusie je dostupný na youtube:

Nerobil som si priebežne poznámky, ale v skratke čo si pamätám:

  • 365.fintech investuje do fintech firiem
  • keďže majú skúsenosti s bankami, vedia ako náročné je získať nových klientov. Na Pynku sa im páči, ako rýchlo vedeli rozšíriť počet záujemcov (vo videu Mark Little spomenul, že už majú cez 35 tisíc registrovaných používateľov)
  • Pynk má v pláne niekoľko spôsobov speňaženia ich projektu. Jedným z už bežiacich monetizačných kanálov sú predpovede ceny zlata. Podľa údajov spracovaných firmou Lucena Research, tieto predpovede doposiaľ dosiahli zhodnotenie o 5% viac než benchmark (nepíšu ale, čo je ten benchmark)
  • Rudolf spomenul, že známi z iných VC fondov sa pridajú investovať do Pynku (Crowdsense Ltd.) počas Série A investičného kola (to by malo byť v júni/júli 2021)

Ďalej bolo spomenuté, že používatelia Pynku budú môcť hlasovať a ovplyvniť roznodnutie, do čoho má Pynk fond investovať.

Čo je Pynk.io?

Už koncom tohto roka (Q4 2020) má byť sprístupnená možnosť na Pynk platforme investovať do ich fondu.

Je to niečo ako slovenský Finax, kde pošlete peniaze a automaticky zhodnocujú sa na základe vývoja celkového portfólia (treba mať na pamäti, že časť alebo aj celé portfólio sa môže prepadnúť na hodnote, ako sme to mali možnosť zažiť počas prepuknutia Covid krízy).

Pynk aplikácia nateraz umožňuje tipovať vývoj ceny zlata, NASDAQu, FTSE100 a menového páru EUR/USD na 7 dní dopredu a vývoj ceny Bitcoinu na nasledujúcich 24 hodín.

Ak spravíte aspoň dve predpovede týždenne, bude vaša investícia do Pynk fondu bez poplatkov.

Pynk platformu môžete vyskúšať zdarma registráciou cez tento link ✈.

Zatiaľ sa Pynku darí. Na Seedrs chceli vyzbierať 150 tisíc libier, a dosiahli až 574 tisíc.

Investovať na Funderbeame do Pynku môžete do 10. septembra 2020.

Ja som investoval cez Seedrs, a po zhliadnutí tohto rozhovoru pridám niečo aj tu. Investícia cez Funderbeam ponúka právo na 20% zľavu z budúcich akcií Pynku (Crowdsense Ltd.) plus 8% ročne navyše, až do spustenia Series A akcií (čo by malo byť už v roku 2021).

Nanešťastie neviem sumu, ktorú 365.fintech investoval, ale keďže boli prizvaní na pohovor, tak to bude asi nejaká významnejšia čiastka.

Máte skúsenosti s Pynkom? Myslíte, že to bude startupový jednorožec (unicorn)?

Vyskúšajte Pynk zadarmo a ak sa vám aplikácia pozdáva, môžete investovať do tohto startupu cez Funderbeam.

Ak chcete investovať do starupov cez Seedrs, registráciou ce tento affiliate odkaz ✈ dostanete bonus 25 GBP, ak výška vašej celkovej investície dosiahne 150 GBP (môžete rozložiť investície do viac startupov). Seedrs má štatistiku 40% zhodnotenia investícií vrátane default projektov.

Promo 365.bank:

Získaj 15 EUR za otvorenie účtu
Podmienky sú jednoduché:
1) minimálny vek 16 rokov
2) treba si otvoriť účet najneskôr 15. októbra 2021 a vložiť tento odporúčací kód: marek031015.
3) do 31 dní od založenia účtu treba spraviť spraviť akúkoľvek platbu kartou (mne karta prišla do 7 dní)
Nie je čo stratiť, zaregistruj sa ešte dnes.

Moje aktuálne investičné skúsenosti sú v mesačných komentároch Vývoj portfólia, prípadne stručne v Sumári.

Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *