Pynk spustí crowdfunding v apríli 2021

Aktualizácia 2021/06/11: kvôli omeškaniu so spustením investičného portfólia, Investor Wallet, crowdfunding sa posúva na koniec roka 2021.

Pôjde už o tretie kolo crowdfundingu.

Prvé bolo cez Seerds, druhé cez Funderbeam and tentokrát využijú službu Crowdcube.

Cez Crowdcube budú mať možnosť zainvestovať aj investori z Ameriky či Japonska, nanešťastie nie retailoví investori ale len profesionálni (inštitucionálni) investori.

Ak máte záujem byť informovaní včas, zaregistrujte svoj investičný záujem tu: https://www.pynk.io/crowdfunding/crowdcube-2021

Novinky

Od Fuderbeam kamapane (bola v septemri 2020) sa im podarilo získať finančnú licenciu v UK, Pynk One Ltd.

Aktualizovali rozhranie v aplikácii, pridali viac gamifikačných prvkov (dajú sa získať body za odpovedanie na jednoduché kvízy, napríklad že do ktorej krajiny by ste chceli investovať a pod.).

Plány na rok 2021

Do mája 2021 by mali spustiť investovanie do zlata a nejakú formu spoplatnenej služby za portfólio a signály k investíciám.

Do konca roka 2021 plánujú automatické obchodovanie ako aj viac výučbových materiálov.

Ja nateraz sledujem ich investičné články na blogu. Pekne rozoberajú stratégie ako investovať prípadne detaily ako rozmýšľajú, že do čoho budú investovať. To všetko aj s komentármi od používateľov aplikácie, takže je to zmes profesionálnych a neprofesionálnych investorov, ktorí sa vzájomne učia.

Tematické investovanie

Celkom sa mi páči ich teória na rozloženie portfólia prezentovaná investorom z crowdfundingových kampaní. Keďže to nie je verejná informácia zatiaľ, tak len toľko, že majú v pláne v podstate 14 kategórií, vrátanie investícií do firiem v oblasti medicínskej marihuany, podhodnotených firiem, obnoviteľných zdrojov a podobne.

Povedal by som, že sčasti podobné tematické investovanie ponúka aj české Portu, teraz dostupné aj na slovensku. Chystám recenziu.

Ak ešte neviete čo to je Pynk, odporúčam si ho vyskúšať (odkaz), keďže je to bezplatné.

Ako používam aplikáciu ja

Môžete tam predpovedať vývoj ceny, či už zlata, bitcoinu, NASDAQU, FTSE100 alebo menového páru EUR/USD. Za predpovede získavate používateľské body (Crowd Points), ktoré sa každý štvrťrok preklopia do finančného ohodnotenia (nazvané Wisdom Points).

Keď spustia ich investičný fond, budú sa dať finančné body vybrať alebo použiť ako investícia do ich fondu.

Momentálne im beží na Facebooku sútaž každý víkend (od piatka do nedele), kde stačí zadať používateľské meno z pynk applikácie a hashtag #PynkPayDays. Je to marketingová akcia na získavanie používateľov.

Nič vás to teda nestojí, okrem času stráveného v aplikácií, či už predpovedaním ceny alebo vzdelávaním sa z ich finančne zameraných blogových článkov.

Registrujte sa tu: Pynk.io, a potom pozrite ich súťažný post na Facebooku.

Sám som zvedavý, čo sa im podarí dosiahnuť tento rok.

Budú získavať kapitál aj budúci rok

Ďalšie získavanie kapitálu je plánované v roku 2022, pôjde o akcie Series A. Startupy mávajú financovanie cez Venture Capital, potom Series A, B aj C kým sa stanú plnohodnotnými firmami. Snáď sa im to podarí a budú mať úspešný finančný produkt na konci financovania.

A ešte pripomeniem, že aj slovenský 365 fintech (ľudia spoza 365.bank) tiež do nich investovali. Ak si správne pamätám, malo to byť okolo 100 000 EUR.


Leave a Reply

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *